VIII Forum Współpracy Edukacji i Biznesu – EDUMIXER już w październiku!
Już po raz ósmy na temat współpracy nauki z biznesem rozmawiać będą podczas konferencji Edumixer reprezentanci firm, instytucji publicznych oraz uczelni i placówek edukacyjnych. Wydarzenie odbędzie się 30 października 2023 r. w Centrum Prasowym Newseria w Warszawie. Tematem przewodnim najnowszej edycji konferencji będzie „Cyberbezpieczeństwo, Sztuczna Inteligencja, Innowacje Technologiczne – wyzwania dla rozwoju kompetencji”. Konferencja organizowana jest przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) we współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym (PTI) w ramach Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.
Celem naszego wydarzenia jest przede wszystkim odpowiednia dyskusja na temat zmian w programach kształcenia uwzględniających rozwój technologiczny oraz potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. To także okazja do wspólnej wymiany doświadczeń i transfer najlepszych praktyk pomiędzy sektorem edukacji formalnej i pozafomalnej a przedsiębiorcami i instytucjami . – mówi Andrzej Dulka, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.
Konferencja „Cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, innowacje technologiczne. Wyzwania dla rozwoju kompetencji” to także doskonała okazja do poszerzania horyzontów, wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji w dziedzinach, które stanowią fundament współczesnej przemiany cyfrowej.
Uczestnicy, podczas konferencji dowiedzą się o:
- modelach współpracy między edukacją, a biznesem oraz o dobrych praktykach w obszarze współpracy, czyli jak zwiększyć liczbę specjalistów m.in. w cyberbezpieczeństwie;
- kwalifikacjach rynkowych, które mogą być odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców;
- wykorzystaniu ram kompetencji cyberbezpieczeństwa dla tworzenia programów edukacji specjalistów;
- Sektorowej Ramie Kompetencji dla Telekomunikacji oraz o Sektorowej Ramie Kwalifikacji dla cyberbezpieczeńśtwa;
- Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji;
- sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwie oraz o kształceniu kompetencji w tym zakresie;
- cyfrowych technologiach przyszłości wspierających edukację dzieci i młodzieży;
- przyszłości kompetencji.
Wydarzenie skierowane jest do reprezentantów firm z sektorów IT oraz telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, a także przedstawicieli uczelni wyższych, szkół zawodowych i branżowych oraz reprezentantów edukacji nieformalnej, uczniów i studentów, studenckich biur karier, kół naukowych i innych ekspertów i praktyków rynkowych. Głównym celem konferencji jest wypracowanie propozycji zmian w programach kształcenia, uwzględniających rozwój technologiczny oraz potrzeby dynamicznego rynku pracy, wymiana doświadczeń, a także transfer najlepszych praktyk pomiędzy sektorem edukacji formalnej i pozafomalnej czy przedsiębiorcami i instytucjami. Kluczowa jest również poprawa współpracy i zbudowanie partnerstwa pomiędzy podmiotami kształtującymi rynek pracy, możliwa dzięki identyfikacji potrzeb kompetencyjnych poszczególnych grup specjalistów z obszarów informatyki, telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo prowadzona jest przez partnerstwo Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji.
Więcej informacji na temat konferencji oraz szczegółowa agenda wydarzenia dostępna jest na stronie: www.edumixer.pl.
Dodaj komentarz