#ITwKoronie wysyła pozytywny sygnał gospodarce

W dobie pandemii wiele firm musiało ponownie przemyśleć swoje strategie działania. Zmodyfikować lub stworzyć na nowo swoje produkty i usługi. Nie ominęło to także branży IT. Dlatego już 26  maja rusza #ITwKoronie – projekt, pokazujący firmy, które radzą sobie z kryzysem i starają się rozwijać. To także pozytywny sygnał dla całej gospodarki, że na przekór turbulencji na rynku pracy i skurczonej dynamice rozwoju, są w Polsce firmy, które rozwijają się i nadal chcą zatrudniać pracowników.

#ITwKoronie to projekt skierowany do specjalistów IT, platforma łącząca ich z pracodawcami, którzy radzą sobie w czasie pandemii i przyczyni się do szybkiego zagospodarowania ich potencjału. Bezpośrednio przełoży się to także na wsparcie pozostałych sektorów gospodarki w szybszym w powrocie do zdrowia, a w pośrednio przyśpieszy cyfryzację polskiej gospodarki. A to przecież jeden z podstawowych czynników budowy przewagi konkurencyjnej, który szybko przyniesie korzyści po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.

– #ITwKoronie to miejsce, w którym poznasz firmy, które zbudowały silną markę, zainwestowały w rozwój, a pandemia koronawirusa nie zatrzymała ich pracy, a wręcz przeciwnie. Chcemy pokazać przykłady pracodawców, którzy pomimo kryzysu dobrze radzą sobie w obecnych realiach, a ich zapotrzebowanie na ekspertów IT wzrosło – wyjaśnia Michał Paluch Product Owner Bulldogjob.pl, pomysłodawcy akcji.

#ITwKoronie umożliwia więc znalezienie pracy w branży IT w czasach globalnego spowolnienia gospodarczego. – Specjalnie zaprojektowana aplikacja umożliwia to w szybki i wygodny sposób. Taki jest właśnie cel – stworzenie miejsca, w którym pracodawcy i pracownicy będą mogli się spotkać – dodaje Michał Paluch.

Cięcia w budżetach nie omijają żadnej pozycji, w tym wydatków na IT. Te z reguły należą do najwyższych, więc ich redukcja nie powinna nikogo dziwić. Czas pandemii pokazuje także, że bez rozwiązań IT my i nasz biznes nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Pracodawcy branży IT pokazują Polsce stojącej na progu największej od 30 lat recesji gospodarczej szansę na rozwój i bezpieczne miejsca pracy.

Partnerzy w ramach akcji #ITwKoronie wesprą działania na rzecz walki z  epidemią COVID-19., przekazując 10 000 zł na ogólnopolską zbiórkę walki z koronawirusem.

Patronat nad akcją objęły:  Business Centre Club, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Strona projektu https://bulldogjob.pl/itwkoronie

Lista partnerów #ITwKoronie

Orange – opracowuje, wdraża i rozwija systemy teleinformatyczne, które zapewniają proste, szybkie i kompleksowe usługi mobilne i stacjonarne, jak 4G i światłowód. Nowoczesne rozwiązania i bezpieczeństwo danych oraz infrastruktury, stanowi dla firmy wysoki priorytet, dlatego Orange zatrudnia najlepszych programistów i ekspertów ds. sieci.

LINK4 – chce wyznaczać kierunki dla ubezpieczeń przyszłości. Wspiera ich w tym technologia, rozwiązania data lake, zaawansowanej inżynierii danych, a nawet roboty.  Tworzą zwinne zespoły wokół produktów, aby dostarczać największą wartość, wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania IT. Dla LINK4 najważniejsi są jednak ludzie, czego dowodem są nagrody i wyróżnienia, które pracodawca dostaje co roku, m.in: Great place to work 2018 oraz 2019 czy Best Quality Employer 2020.

Bank Gospodarstwa Krajowego – Bank wspiera inicjatywy społeczne i inwestycje w Polsce i Unii Europejskiej. Uczestniczy we współpracy między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi. BGK poszukuje developerów, architektów oraz administratorów do biura w Warszawie

Luxoft – zajmuje się strategią cyfrową i inżynierią oprogramowania dostarczając klientom rozwiązania technologiczne szyte na miarę. Firma działa w 40 lokalizacjach w 22 krajach, zatrudniając ponad 13 tysięcy osób, głównie doświadczonych specjalistów. W Polsce biura Luxoftu zlokalizowane są w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

Pentacomp – firma informatyczna wdrażająca zaawansowane rozwiązania oparte o najnowocześniejsze technologie i trendy w cyfryzacji.  Od 25 lat tworzy produkty i realizują usługi, które zwiększają wygodę i efektywność pracy użytkowników, a często też wpływają na większe bezpieczeństwo i komfort życia Polaków m.in. w dziedzinach ochrony zdrowia, finansów, administracji publicznej czy transportu.

O pomyśle #ITwKoronie

Bulldogjob.pl to portal skupiający społeczność IT opartą na wiedzy, rozwoju i pracy. Naszymi partnerami są firmy, które budują swój wizerunek wśród ekspertów IT. A my tych ekspertów znamy, wiemy czego chcą, jak do nich mówić i co 🙂 Społeczności IT poświęcamy 100 proc. naszego czasu. Jednym z naszych ostatnich większych projektów, w który zaangażował się Orange oraz Link4 jest badanie, przeprowadzone na grupie 5 600 osób z IT. Badanie społeczności IT, które pozwala jeszcze bardziej precyzyjnie poznać ludzi z IT.

Ilustracja: Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*