Jaka drukarka przemysłowa do etykiet – pomagamy wybrać

Przemysłowe drukarki etykiet to urządzenia zaprojektowane do drukowania dużych ilości etykiet w krótkim czasie. Wyróżniają się one bardzo wysoką wydajnością, wytrzymałością i sporą gamą funkcji dodatkowych. Wybór odpowiedniej drukarki przemysłowej do etykiet może być jednak wyzwaniem, na rynku jest bowiem dostępnych bardzo modeli drukarek tego typu. W tym artykule podpowiemy, jak najlepiej wybrać odpowiednią drukarkę przemysłową do etykiet dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

Przemysłowe drukarki etykiet – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej drukarki przemysłowej, zastanów się nad tym, jakie są Twoje oczekiwania względem urządzenia tego typu. Po pierwsze jak dużo etykiet planujesz drukować w ciągu jakiego czasu – od tego zależy szybkość drukowania, która w różnych drukarkach będzie na innym poziomie. Po drugie zwróć uwagę na to, jaki rozmiar mają mieć drukowane przez Ciebie etykiety samoprzylepne.

Poza prędkością druku i rozmiarem etykiet samoprzylepnych ważne jest też to, na jakim materiale chcesz drukować. Do wyboru masz etykiety papierowe lub foliowe, może to być druk atramentowy lub druk termotransferowy. Nie mniej istotne jest też to, co będziesz drukować, czy będą to kody kreskowe, teksty grafiki itp., a także czy ma to być wydruk monochromatyczny, czy kolorowy. 

Wiele osób o tym zapomina, ale etykiety umieszczone na różnych produktach mogą być narażone na czynniki takie jak wilgoć, czy promieniowanie UV. W związku z tym wybór drukarki musi być dopasowany do konkretnego rodzaju etykiet, co pozwoli zapewnić maksymalną trwałość i jakość wydruku.

Jakie drukarki przemysłowe możesz kupić?

W ofercie sklepu BCM znajdziesz spory wybór drukarek przemysłowych przeznaczonych do drukowania etykiet. Najogólniej można podzielić je na:

  • drukarki termiczne: drukują etykiety za pomocą ciepła, nie wymagają tuszu ani tonera; druk termiczny jest idealny do drukowania czarno-białych etykiet, np. kodów kreskowych;
  • drukarki termotransferowe: drukują etykiety za pomocą taśmy termotransferowej, najczęściej są one wykorzystywane do drukowania kolorowych etykiet o wysokiej jakości.

Przemysłowa drukarka etykiet to niezwykle przydatne urządzenie! W ofercie sklepu BCM, dostępnej pod adresem https://bcmarket.pl/43-drukarki-przemyslowe można znaleźć modele różniące się między sobą cechami takimi jak: rozdzielczość druku, prędkość wydruku, maksymalna długość taśmy drukującej itp. W zależności od potrzeb Twojej firmy możesz zdecydować się na urządzenie wyposażone dodatkowo w funkcje takie jak zintegrowany weryfikator kodów czy wyświetlacz dotykowy, interfejs przewodowy Ethernet lub komunikację bezprzewodową, za pomocą Wi-Fi bądź Bluetooth.

Przemysłowa drukarka etykiet – urządzenie niezbędne w Twoim biznesie

Drukarki etykiet znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest trwałe znakowanie produktów lub dokumentów. Są wprost niezastąpione we wszystkich firmowych halach produkcyjnych, ale także w magazynach i hurtowniach. Drukarek etykiet używa się też w logistyce i transporcie.

Urządzenia przemysłowe mają solidną konstrukcję, dzięki czemu są one niezawodne i odporne na różne czynniki zewnętrzne, w tym na wysokie temperatury. Dodatkowe funkcje takie jak gilotyna czy dyspenser sprawiają, że drukowanie etykiet staje się naprawdę łatwe.

BCM to jeden z  najważniejszych dystrybutorów systemów automatycznej identyfikacji w Polsce. Sklep oferuje szeroki wybór drukarek do etykiet, kodów kreskowych, skanerów i innych urządzeń. Drukarki przemysłowe etykiet dostępne w ofercie BCM to sprawdzony sprzęt, który spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*