Lokalizator GPS – bezpieczeństwo i wygoda

Popularny GPS czyli Global Positioning System to system satelitów udostępniony bezpłatnie dla całego świata przez armię Stanów Zjednoczonych. Odbiornik GPS odbiera sygnał z czterech najbliżej aktualnie znajdujących się satelitów dzięki czemu może określić swoją pozycję z bardzo dużą dokładnością.

Odbiorniki sygnału GPS stały się czymś tak powszechnym, że czasem nawet nie zastanawiamy się gdzie się znajdują. Są nie tylko w urządzeniach do nawigacji samochodowej, ale praktycznie we wszystkich smartfonach, zegarkach sportowych i opaskach, tabletach, a nawet w aparatach fotograficznych czy kamerach. Prawie całkowicie wyparły tradycyjne atlasy samochodowe, plany miast czy mapy turystyczne. Odbiornik GPS nie jest jednak lokalizatorem GPS. W odróżnieniu od zwykłego odbiornika lokalizator GPS łączy się z drugim urządzeniem wyposażonym w kartę SIM i przesyła swoja pozycję.

Gdzie można kupić lokalizator GPS?

Nie jest to drogie urządzenie, dlatego warto postawić na sprawdzoną jakość. Nieskomplikowany lokalizator GPS kosztuje mniej więcej kilkaset złotych. Jego cena zależeć będzie od przeznaczenia urządzenia, jego funkcji dodatkowych, a także metody montażu. Najtańsze lokalizatory GPS to lokalizatory samochodowe lub osobiste, bez dodatkowych funkcji, przekazujące jedynie dane o miejscu, gdzie znajduje się monitorowany obiekt. Te najbardziej zaawansowane technicznie mają zastosowanie na przykład w sportach motorowych. Analizują szereg danych, oprócz pozycji informują o prędkości na poszczególnych odcinkach, przyspieszeniach i innych danych. Generują również specjalne raporty. Tego typu sprzęt można nabyć w specjalistycznym sklepie alfatronik.com.pl. Jego pracownicy udzielą fachowej porady, pomogą wybrać dopasowany do potrzeb klienta lokalizator GPS, a także doradzą jak i gdzie najłatwiej go zamontować. Wszystkie urządzenia oferowane przez alfatronik.com.pl pochodzą od sprawdzonych producentów, posiadają gwarancję i objęte są serwisem pogwarancyjnym.

Kto korzysta z lokalizatorów GPS?

Kierowcy używają go jako uzupełnienia zabezpieczeń przed kradzieżą. Lokalizator poinformuje o każdym ruchu pojazdu, może być również połączony z systemem odcinającym dopływ paliwa. Zarządzający flotą samochodową używają powszechnie lokalizatorów GPS do monitorowania pracy kierowców – handlowców, kurierów, kierowców autokarów i ciężarówek.

Osobiste lokalizatory służą bezpieczeństwu ludzi starszych i chorych, którzy łatwo mogą stracić orientację w terenie i zabłądzić. Pomagają również kontrolować dzieci i młodzież w drodze do szkoły i podczas czasu wolnego.

Podobne lokalizatory GPS używane są przez właścicieli zwierząt domowych ułatwiając odnalezienie pupila w razie ucieczki na spacerze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*