Santorski, Duma, Żak

29 marca 2017

O Panu Jacku, którego na tym blogu będzie więcej

Już niedługo podzielę się z Wami moimi przemyśleniami po lekturze książek, które niedawno napisał Jacek Santorski. Materiał, który polecam teraz nie powstał niedawno, jest z 2014 roku, ale nic nie stracił na aktualności i należy do moich ulubionych, poruszających kwestię kultury folwarcznej. Pan Jacek mówi o niej dużo, ale jeśli do tej pory nie zetknęliście się z tymi przemyśleniami, to gorąco polecam. Są to rzeczy, które dotykają naszych firm, społeczeństwa i nas samych – głęboko i niestety boleśnie. Materiał pochodzi z portalu forsal.pl i nosi tytuł „Kultura folwarku przetrwała w polskich firmach”

 O Dariuszu, który serce z portfelem godzi

Kim jest Dariusz Duma? Wpisz w wyszukiwarkę imię i nazwisko, a pierwszy wynik podpowie: „Filozof w biznesie”. I to jest prawda, i to się czuje. Kilka miesięcy temu Dariusz napisał książkę pt. „Serce i portfel. Być sobą w pracy”. Brzmi jak poradnik, ale nim nie jest. Owszem, autor w jakiś sposób nam radzi jak ze sobą pogodzić tytułowe serce z portfelem, choć może bardziej stawia pytania, w najlepszym razie – naprowadza. Natomiast z całą pewnością nie jest to zbiór prostych recept na szczęście, ani inna tabloidalna bzdura. Dlaczego? Bo Dariusz Duma nas szanuje, a poza tym – wydaje mi się, że za bardzo uważał na wykładach z filozofii, by swoje wieloletnie biznesowe obserwacje i doświadczenia przerobić na banalną sieczkę złotych myśli. Polecam bardzo, dlatego kieruję od razu do księgarni z dodatkową informacją, że książkę można także kupić w formie e-booka.

O Rafale, który wszystko podważa

Rafał Żak jest ostatnio widoczny w wielu miejscach. Występuje jako mówca, wciela się w rolę trenera, pisze książki, redakcje robią z nim wywiady. I bardzo dobrze. Człowiek ten ma coś do powiedzenia.  Wiem, bo w każdej z wymienionych ról miałem okazję go obserwować. Dziś polecam świeżą rozmowę z nim, którą opublikował miesięcznik Benefit. Została ona zatytułowana „Trzeba podważać wszystko” i tytuł ten dobrze oddaje to, w jaki sposób Rafał podchodzi do materii, którą się zawodowo zajmuje – do rozwoju osobistego. To bardzo cenna postawa w czasach, gdy za każdym rogiem czai się coach wybawiciel, a na półkach księgarń kuszą setki książek gwarantujących nam dowolny sukces w jeden weekend. Rafał Żak przestrzega – „Trzeba podważać wszystko”.

 

Ilustracja: Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*