Wynajem telefonów – czy to się przyjmie?

Wynajem samochodów, rowerów czy hulajnóg – do tego polscy konsumenci są już przyzwyczajeni. A gdyby tak wynająć urządzenie mobile? To usługa mniej znana, ale o dużym potencjale. Jak wskazują badania Biostat zrealizowane dla firmy iMad, skorzystaniem z tego typu oferty zainteresowanie wyraziło ponad 37% badanych.

Wielu Polaków wciąż jest mocno przywiązanych do zakupu telefonów. Spowodowane jest to chęcią posiadania sprzętu na własność i pozorną oszczędnością, która oznacza możliwość odsprzedania go po okresie użytkowania. Pozorną, ponieważ najczęściej zużyty sprzęt ląduje jednak na dnie szuflady – wskazuje na to 50% badanych przez Biostat na zlecenie iMad. Atrakcyjną opcją staje się najem – model znany i praktykowany szczególnie wśród posiadaczy aut, ale też uwielbiany na Zachodzie Europy. Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji także w przypadku smartfonów?

Polscy konsumenci kupują coraz bardziej „smart”

Najem telefonów jest atrakcyjny dla więcej niż 37% badanych. Co ważne – niemal 30% respondentów pozostaje niezdecydowanych, nie wykluczając jednak skorzystania z takiej usługi. Przeszło 64% uczestników badania potwierdziło bowiem, że chciałoby się dowiedzieć więcej na temat usługi wynajmu telefonu komórkowego.

– Klienci szukają dziś różnych rozwiązań w duchu smart shopping. Najem telefonów wpisuje się mocno w ten trend konsumencki. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy posiadaniu najnowszych modeli sprzętu przy optymalizacji budżetu oraz wygodzie użytkowania – mówi Michał Czerny, Head of Rental Business Line, Digital Care. Ekspert dodaje, że to także rozwiązanie idealne dla osób, które chcą, aby ich sprzęt był cały czas zaopiekowany. – Urządzenie, z którego korzystamy w ramach najmu, objęte jest gwarancją. Oznacza to, że w przypadku usterki, zostanie ono naprawione w autoryzowanym serwisie Apple, z użyciem oryginalnych części – dodaje.

Co poza finansami?

Troska o środowisko naturalne to ważne wyzwanie, przed którymi stoi branża technologiczna. Jednym ze sposobów, który pozwala zmniejszyć oddziaływanie na otaczający nas świat, jest odpowiedzialne korzystanie ze sprzętu –  na przykład w formie najmu.

– Stały rozwój technologii sprawia, że aby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, pracować sprawniej i efektywniej, potrzebujemy coraz nowszego sprzętu. Kupując sprzęt średnio co rok lub dwa, przyczyniamy się do zużycia większej ilości zasobów potrzebnych do wyprodukowania telefonu. Opcją, która może to zmienić jest właśnie najem, użytkowanie technologii w duchu less waste – dodaje Maciej Lipski.

Dlaczego najem jest usługą uwzględniającą aspekty ekologiczne? Po okresie najmu urządzenia, użytkownik może zdecydować się na jego odkupienie i dalsze korzystanie ze sprzętu. Po usunięciu danych, ewentualnej naprawie i przywróceniu do ustawień fabrycznych, urządzenie może trafić do rąk innego użytkownika, który zdecyduje się na jego najem czy zakup. Z takiego rodzaju telefonów bardzo często korzystają osoby, którym nie zależy na najnowocześniejszych modelach. Wymiana urządzenia na inne w ramach najmu jest nie tylko ekologiczna, ale i prosta. Przeniesienie danych z jednego urządzenia na drugie jest intuicyjne. Nie trzeba więc mieć obaw, że zdjęcia, numery telefonów czy inne cenne dla nas informacje zostaną utracone.

Czy najem urządzeń mobilnych ma szansę zaistnieć na polskim rynku tak powszechnie jak car sharing czy coworking? Niemal 65% badanych wskazało, że chciałaby się dowiedzieć więcej na temat usługi najmu. – Oferta najmu smartfonów jest na polskim rynku nowa, zatem faktycznie Polacy nie wiedzą jeszcze, z czym taka usługa dokładnie się wiąże – przyznaje Maciej Lipski. – Sporo osób jest przekonanych, że jest ona skierowana wyłącznie do firm, tymczasem w iMad oferujemy ją także klientom indywidualnym, by dać im więcej możliwości – dodaje. 

Najem telefonów to propozycja dla osób, które cenią sobie możliwość użytkowania najbardziej nowoczesnych modeli dostępnych na rynku. To również oferta dla osób, które szukają elastycznych sposobów na finansowanie wybranego przez siebie sprzętu albo starają się optymalizować domowy budżet. Skierowana jest także dla przedsiębiorców szukających wygodnych rozwiązań dla swoich firm. Również konsumenci, dla których ważna jest dbałość o środowisko naturalne, dostrzegą w tej ofercie mocne strony.

Źródło: iMad

Ilustracja: Pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*