4me dołącza do portfolio oferty Optimatis

Robert Gontkiewicz założyciel i prezes Optimatis 14 czerwca 2022 poinformował, że do ich portfolio właśnie dołącza rozwiązanie firmy 4me. 

Do tej pory wśród propozycji z zakresu ITSM/ESM dostępnych w portfolio Optimatis można znaleźć rozwiązania firmy Atlassian. 14 czerwca świat IT w Polsce obiegła wiadomość o nowości na rynku, jaką jest platforma 4me. Jak możemy przeczytać na stronie Optimatis:

„4me to platforma oparta o chmurę obliczeniową, która udostępnia system zarządzania usługami, projektami, infrastrukturą i dostawcami, tworząc efektywną sieć współpracy. Ta sieć wzajemnie świadczonych usług może obejmować swym zasięgiem zarówno usługi działu IT, jak i zarządzania pracownikami, działu prawnego, włączając też usługi świadczone przez dostawców zewnętrznych.

Platforma 4me wykorzystuje najlepsze praktyki ITSM (Information Technology Service Management), ESM (Enterprise Service Management) i SIAM (Service Integration and Management), umożliwiając efektywną współpracę wewnętrznych i zewnętrznych jednostek organizacyjnych”.

Takie rozwiązanie do tej pory nie było dostępne w Polsce, choć firmy z Europy Zachodniej od lat z powodzeniem je wdrażają. 4me swoje korzenie ma w Stanach Zjednoczonych i od 2010 prężenie się rozwija, mając licznych partnerów z różnych miejsc świata. Pojawienie się jej w Polsce może być prawdziwą rewolucją świata IT i nie tylko.

Jak dodaje prezes Optimatis Robert Gontkiewicz: „Optimatis od wielu lat wdraża rozwiązania ITSM i ESM w Polsce i Europie, dostosowując je do specyficznych potrzeb każdego biznesu lub klienta. 4me umożliwia tworzenie ekosystemu dostawców usług biznesowych, dając Optimatis możliwość oferowania naszym klientom mechanizmów współpracy własnych partnerów biznesowych. Szybkość wdrożenia i elastyczność, którą charakteryzuje rozwiązanie 4me, to ważne elementy przewagi konkurencyjnej w dzisiejszym świecie. A to wszystko jest możliwe dzięki połączeniu ITSM, ESM i SIAM w jedno rozwiązanie – 4me.”

Rozwiązanie 4me jest dla organizacji, które potrzebują sprawdzonego i gotowego narzędzia, narzędzia, które ma wszystkie elementy dobrego systemu ITSM, ale ofertuje nowoczesny sposób licencyjny i zwinny model wdrożenia. To prawdziwy challenger!”.

Jednocześnie warto poinformować, że w czerwcu 2022 Optimatis potwierdził swój status Gold Solution Partner Atlassian, spełniajac wszystkie warunki firmy Atlassian w zakresie certyfiakcji, wielkości zespołu oraz aspektów związanych ze skalą biznesu. Osiągnięty status świadczy o wiedzy technologicznej i doświadczeniu firmy w pracy z produktami Atlassian, a także o jej zaangażowaniu w dostarczanie wartości klientom.

Optimatis specjalizuje się w doradztwie strategicznym w zakresie optymalizacji procesów IT, automatyzacji działów back-office oraz wdrażaniach efektywnych rozwiązań wspierających pracę kluczowych pionów organizacyjnych w firmie.

Sukces firmy i jej wartość wynika przede wszystkim z wartości zespołu oraz podejścia do budowania firmy poprzez działy IT i inne działy wsparcia biznesu (administracja, sprzedaż, logistyka, marketing czy HR).

Zespół Optimatis rozwija się i wdraża innowacyjne rozwiązania oparte na sprawdzonych metodykach dostosowanych do specyfiki biznesu i indywidualnych potrzeb Klientów. Firma oferuje wsparcie dla firm działających w Polsce jak i na rynkach międzynarodowych.

Jak mówi prezes Optimatis Robert Gontkiewicz: „Nasi niesamowici członkowie zespołu mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu. Oczywiście potężne produkty Atlassian takie, jak Jira ServiceManagement są naszą „wisienką na torcie”, aby skutecznie dostarczać klientom kompleksowe rozwiązania cyfrowe w ciągu ostatnich lat. Atlassian to pakiet programów, który usprawnia pracę każdego zespołu – od małych firm po duże organizacje. W Optimatis wybraliśmy rozwiązania Atlassian, ponieważ spełniają wymagania, jakie stawia zespołom IT cyfrowa przyszłość”.

Więcej o ofercie, a także o platformie 4me można przeczytać na stronie Optimatis. https://optimatis.pl/4me/

Źródło: Optimatis

Ilustracja: Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*