Cisza w pracy. Jak kabiny akustyczne rewolucjonizują przestrzeń biurową?

Woman is depicted reading book in restaurant. This image can be used to convey idea of leisure, relaxation, or enjoying quiet moment in bustling environment.

Pomieszczenia plenerowe to jedna z bardziej popularnych form nowoczesnych biur. Są przestronne, jednak nie zawsze funkcjonalne: przestrzeń typu open space dzielą wszyscy pracownicy, niekiedy tylko oddzieleni od siebie niskimi ściankami. Potrzebujesz ciszy w pracy? Zobacz, jak kabiny akustyczne rewolucjonizują przestrzeń biurową.

Kabiny akustyczne do biura – czym są?

Czym są kabiny akustyczne do biura? To rodzaj pomieszczenia, które zapewnia doskonałą izolację akustyczną. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla przestrzeni typu open space, zapewniając ich użytkownikom potrzebny komfort pracy. Ich instalacja znacząco wpływa na produktywność i samopoczucie pracowników. Jednocześnie nie zaburza aranżacji:  nowoczesne budki akustyczne do biura zwracają uwagę oszczędną konstrukcją. Są przeszklone, charakteryzują się także w pełni wyposażonym wnętrzem w niemal dowolnym kolorze oraz różnorodnością rozmiarów (w ofercie niektórych sprzedawców tzw. budki telefoniczne do biura są dostępne w 5 funkcjonalnych wariantach). Co ciekawe, aranżacja budki akustycznej jest bardzo prosta: ze względu na design, nie narusza ona charakteru przestrzeni plenerowych.

Jakie zalety mają kabiny akustyczne do biura?

Kabiny akustyczne do biura, to rozwiązanie, które cechuje szereg zalet, przy czym najważniejszą jest doskonała izolacja akustyczna. Naprawdę dobre budki pozwalają na wytłumienie dźwięków na poziomie około 29 dB. Skutecznie zatrzymują one fale dźwiękowe z zewnątrz, zapewniając czystość mowy i słyszalność. Jednocześnie zapobiegają ich nakładaniu się, co skutkuje brakiem echa. Co więcej, praca w biurowych budkach akustycznych jest bardzo komfortowa: pomieszczenia posiadają wbudowany system wentylacji, który zapewnia dopływ świeżego powietrza bez ryzyka pogorszenia jakości izolacji akustycznej. Dodatkowo, tzw. budki telefoniczne do biura w wersji standardowej są zwykle wyposażone w oświetlenie LED.

Jak budki telefoniczne do biura rewolucjonizują przestrzeń pracy?

Kabiny akustyczne to stały już element aranżacji nowoczesnych przestrzeni biurowych. Zdaniem pracowników i osób odpowiedzialnych za funkcjonalną aranżację powierzchni typu  open space to niewątpliwa rewolucja. Budki telefoniczne do biura umożliwiają m.in.:

negocjacje zdalne. Instalacja kabiny pozwoli na swobodną komunikację wideo lub połączenie online, bez zbędnych zakłóceń, m.in. szumów i hałasów z zewnątrz. Komfort, za sprawą konstrukcji budki akustycznej może być jeszcze większy: konstrukcje premium zapewniają dostęp do portów 230V oraz USB.

osobiste spotkania z ważnymi klientami lub pracownikami. W takich sytuacjach budki telefoniczne do biura zawsze zapewniają prywatność. Dźwiękoszczelna kabina pozwala więc na prowadzenie rozmów wymagających zachowania tajemnicy, ale nie tylko. To także świetne miejsce, żeby omówić najważniejsze zadania z zespołem lub pojedynczym pracownikiem.

efektywną pracę. Instalacja kabiny akustycznej w biurze przełoży się na wydajność zespołu. Niewielkie pomieszczenie wewnątrz przestrzeni open space zapewnia absolutną ciszę i zwiększa możliwość koncentracji.

Tekst promocyjny, źródło: Spoty Systems

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*