EDUMIXER 2021 – V Forum Współpracy Edukacji i Biznesu

Zbliża się kolejna, piąta edycja Forum Współpracy Edukacji z Biznesem – EduMixer. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-3 grudnia w formule online pod hasłem: „Transformacja cyfrowa. Wyzwanie dla edukacji, rynku pracy i przedsiębiorców”. W Forum udział wezmą specjaliści, reprezentanci firm oraz uczelni i placówek edukacyjnych. Konferencja organizowana jest przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) we współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym (PTI) w ramach Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

 – EDUMIXER, czyli połączenie technologii, edukacji i ekspertów. Niestety, po raz kolejny w formie zdalnej, nad czym ubolewamy, ale rzeczywistość jeszcze nie jest dopasowana do naszych potrzeb. Spotykamy się po to, aby dyskutować, jak powinniśmy działać, żeby dopasować wszystkie procedury związane z edukacją do potrzeb rynku, przedsiębiorców oraz obywateli, którzy coraz częściej korzystają z różnorodnych możliwości oferowanych przez technologie informatyczne. Konferencja będzie miała dwie części, zgodne tematycznie z obiema Radami Sektorowymi. Co istotne, w wydarzenie angażują się zarówno ośrodki akademickie, biznesowe, jednostki kształcące formalnie i pozaformalnie, jak również Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, która rozdysponowuje środki na różnego rodzaju projekty. Dzięki dialogowi chcemy, aby te pieniądze były rozdzielone dobrze; żeby zlikwidować konferencje, które kończą się świadectwem udziału i przejść na sprawdzanie kwalifikacji, aby Polska Rama Kwalifikacji ożyła i były wpisane do niej kwalifikacje, które są rzeczywiste i poparte uzyskanym certyfikatem – mówi Wiesław Paluszyński, Prezes PTI, Przewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Wydarzenie skierowane jest do reprezentantów firm z sektorów IT oraz telekomunikacji
i cyberbezpieczeństwa, a także przedstawicieli uczelni, szkół zawodowych i branżowych oraz reprezentantów edukacji nieformalnej, uczniów i studentów, studenckich biur karier, kół naukowych  i innych ekspertów i praktyków rynkowych.

 Jak co roku, głównym celem naszego wydarzenia jest próba wypracowania jeszcze lepszego modelu współpracy środowiska naukowego z firmami z branży ICT, który korzystnie wpłynie na rozwój sektorów IT i TCB. Po raz pierwszy natomiast będziemy mogli podsumować wydarzenia z dwóch ostatnich lat, które zmieniły na stałe funkcjonowanie gospodarki – a co za tym idzie, również działanie edukacji oraz biznesu. Sektorowa Rada ds. Kompetencji Informatyka oraz Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo przygotowały pierwszą edycję raportu pt. „Potrzeby kompetencyjne w kontekście skutków pandemii koronawirusa”. Efektem prac są zbiorcze wyniki z badania dotyczącego działań antycovidowych w tych sektorach oraz wnioski i rekomendacje związane z ich przyszłym, prawidłowym funkcjonowaniem – mówi Andrzej Dulka, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Zadaniem konferencji EDUMIXER jest wypracowanie modelu współpracy, który będzie korzystnie wpływał na rozwój uczelni oraz zapewni odpowiedni poziom konkurencyjności przedsiębiorcom
z Polski oraz pozwoli na zainicjowanie współpracy biznesu z instytucjami naukowo-dydaktycznymi
w celu najlepszego dopasowania programów oraz praktyk do potrzeb współczesnego rynku pracy. Podczas trwania dwóch dni paneli i warsztatów, pojawią się między innymi takie zagadnienia jak:

  • trendy, które będą kreować przyszłość,
  • projekt Gaia-X – wpływ na rozwój kompetencji chmurowych,
  • zawody przyszłości – czego się możemy spodziewać i jak kształcić przyszłe kadry,
  • ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa – wpływ na potrzeby kompetencyjne.

Szczegółowa agenda dostępna jest na stronie: Edumixer.

 Wśród panelistów tegorocznej edycji EduMixera znaleźli się eksperci firm reprezentujący szeroko pojętą branżę teleinformatyczną, reprezentanci instytucji publicznych, takich jak Ministerstwo Edukacji i Nauki, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, czy Polskiej Agencji Przedsiębiorczości oraz przedstawiciele placówek edukacyjnych.

Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ .

 ***

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konferencji objęli: Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki; Janusz eszyński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. Cyfryzacji; Jacek Oko, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Patroni medialni wydarzenia: Digital&More, IT Reseller, IT Wiz, My Company Polska, Personel Plus, Radio Kampus oraz Teleinfo24.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*