HR – stylem zmiennym przez lata;-)

Oprogramowanie Teta HR firmy Unit4 Polska obchodzi w tym roku 30 lecie istnienia. Z tej okazji, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami, marka Teta stworzyła film prezentujący modę i styl pracy kobiet HR-u w Polsce na przestrzeni ostatnich 30 lat. 

To bardzo sympatyczny film, dodatkowo niosący ze sobą wiedzę. Warto poświęcić 3 minuty na jego obejrzenie:-)

 

Z okazji swojego jubileuszu Unit4 Polska odnotowuje także…..:

Na przestrzeni ostatnich 30 lat zmianie uległy nie tylko technologie IT, ale także moda i styl pracy pracowników działu HR. W związku z tym, stworzony został powyższy film pokazujący jak zmieniały się trendy w działach personalnych na przestrzeni ostatnich 30 lat. Produkcję merytorycznie wsparło Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

Teta rozpoczęła swoją działalność 24 kwietnia 1987 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana pod nazwą: Przedsiębiorstwo Innowacyjne „TETA” Sp. z o.o. Na początku swojego istnienia spółka Teta zajmowała się głównie produkcją prostych systemów do ewidencji zdarzeń gospodarczych. Była także renomowanym producentem i dostawcą filtrów ochronnych do monitorów oraz sprzętu mikrokomputerowego. Postęp technologiczny i wzrastające zapotrzebowanie na IT w polskich przedsiębiorstwach sprawiły, że firma skoncentrowała się na tworzeniu systemów informatycznych dla biznesu. W 1990 roku inżynierowie i programiści Tety stworzyli pierwsze, komercyjne i dostępne dla wszystkich, systemy kadrowo-płacowe na potrzeby polskich przedsiębiorstw.

„W tym okresie Teta nabyła od pracowników Politechniki Wrocławskiej, Krzysztofa Musiała i Roberta Chyły narzędzia bazodanowe o nazwie Instant, napisane w języku programowania „C” i – jak na owe czasy – bardzo nowoczesne. Narzędzia te były po prostu szybsze i wraz z nimi twórcy dostarczyli system dla działu kadr o uproszczonej funkcjonalności.” – wspomina w jednym z materiałów archiwalnych, ówczesna dyrektor Tety – Maria Sobecka.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło. W 2010 roku oprogramowanie Teta, mając ugruntowaną pozycję na polskim rynku, dołączyło do międzynarodowej Grupy Kapitałowej UNIT4 oferującej rozwiązania IT dla biznesu na całym świecie. We Wrocławiu, w głównej siedzibie Tety, zostały zlokalizowane działy R&D pracujące nad rozwojem systemu Teta HR, ERP i EDU oraz innymi innowacyjnymi rozwiązaniami dla biznesu z użyciem najnowszych technologii, w tym sztucznej inteligencji.

Aktualnie oprogramowanie Teta HR to lider na rynku systemów wspierających politykę personalną przedsiębiorstw. Korzysta z niego ponad 500 największych firm w Polsce. System Teta HR dostępny jest w 4 modelach: jako produkt dostępny w wersji licencyjnej (in house) i w modelu Saas (w chmurze), a także jako usługa w formie outsourcingu kadr i płac (BPO) oraz hostingu i administrowania. W 2016 roku oprogramowanie Teta HR zyskało swoją wersję mobilną – Teta Mobile Edition (ME). To rozwiązanie przeglądarkowe, dostępne na komputerze oraz na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon i tablet, w oparciu o HTML5.

„Teta ME to rozwiązanie do mobilnego HR, które oferuje m.in. funkcję składania wniosków urlopowych przez telefon, wprowadzania zmian teleadresowych czy pobieranie formularzy PIT. Wszystko ze smartfona i z dowolnego miejsca” – mówi Katarzyna Jaśniewicz, menedżer produktu Teta HR w firmie Unit4 Polska, która stworzyła aplikację Teta Mobile Edition dla pracowników i menedżerów HR.

Siła Tety to nie tylko system, ale przede wszystkim tworzący go ludzie. O dobrej atmosferze i dobrych warunkach do rozwoju w tej firmie świadczy chociażby imponująco długi staż wielu pracowników. „Oddanie i lojalność niektórych osób robi wrażenie. Aż 15% zespołu stanowią osoby, które są z nami już ponad 15 lat, a rekordzista pracuje przy Tecie prawie od początku – aż od 25 lat” – mówi Jana Jaworska, HR Business Partner w Unit4 Polska.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*