Polscy inżynierowie oprogramowania docenieni na świecie

ServiceNow oferuje dobrze znaną aplikację SaaS, z której korzystają firmy z wielu branż do zarządzania procesami, usługami i całą infrastrukturą cyfrową przedsiębiorstwa. Dzięki zespołowi specjalistów z polskiego biura inżynierskiego Snowflake dane z ServiceNow mogą być teraz w pełni bezpieczne synchronizowane z Chmurą Danych Snowflake i łączone z danymi z innych źródeł, takich jak systemy ERP, HR czy CRM. Wszystko za sprawą opracowanego przez nich Snowflake Connector for ServiceNow. 

Integracja została stworzona przez członków warszawskiego oddziału firmy. W zespole działali zarówno inżynierowie oprogramowania, którzy odpowiadali za kod aplikacji, designerzy, którzy zaprojektowali interfejs produktu i byli odpowiedzialni za User Experience, jak i menedżerowie odpowiadający za całą strategię wdrożenia. 

– Naszym celem było stworzenie w pełni autonomicznej usługi, aby inżynierowie danych nie musieli spędzać czasu na osobnym zarządzaniu wydajnością, bezpieczeństwem i transferem danych, a mogli się skupić na bardziej produktywnych zadaniach – wyjaśnia Jakub Puchalski, Senior Product Manager w Snowflake, który koordynował prace związane z projektowaniem i wdrażaniem konektora. 

ServiceNow jest jednym z najczęściej używanych systemów, które służą do zarządzania tak wewnętrznymi procesami, jak i kwestiami HR czy relacjami z klientami. Z platformy korzystają tysiące firm na całym świecie. Dzięki specjalistom z polski od teraz dane z ServiceNow mogą w prosty sposób zostać sprzężone z danymi z innych systemów w ramach ekosystemu Chmury Danych Snowflake, aby budować bardziej zaawansowane analizy i wyciągać bardziej wartościowe wnioski biznesowe. 

Prostota korzystania przy maksimum bezpieczeństwa 

Snowflake Connector for ServiceNow to pierwsza z serii integracji tworzonych przez warszawskie biuro firmy. Celem jest umożliwienie klientom firmy jak najszybszego, najprostszego i najbezpieczniejszego przekazywania do Snowflake danych pochodzących z różnych źródeł. 

Integracja obsługuje zarówno początkowe ładowanie danych historycznych, jak i zmiany przyrostowe. Użytkownik ma wybór co do tego, jak często dane mają być synchronizowane – może to być np. raz dziennie lub co 30 minut. Co więcej, możliwe jest włączenie bądź wyłączenie synchronizacji poszczególnych katalogów danych w dowolnym momencie. 

Dane są gotowe do formułowania zapytań od razu. Konektor wykrywa również zmiany schematu i odpowiednio dostosowuje widoki, dzięki czemu organizacje mogą mieć pewność, że ich dane są zawsze idealnie zsynchronizowane. 

Dzięki Snowflake Connector for ServiceNow z łatwością można uzyskać ładunki danych historycznych lub przyrostowe aktualizacje z dowolnej liczby tabel, ponieważ jako natywna integracja Chmury Danych, integracja wykorzystuje skalowalność zasobów obliczeniowych Snowflake i pozwala optymalizować koszty, aby pobierać i analizować tylko te dane, które są w danej chwili potrzebne. 

Pierwsi użytkownicy 

Snowflake Connector for ServiceNow używany jest już m.in. przez Siemens Healthineers, spółkę produkującą sprzęt medyczny. Raporty oparte na danych z systemu dają firmie wgląd w wydajność operacyjną urządzeń w placówkach szpitalnych. Ponadto raporty pomagają w zarządzaniu wskaźnikami umożliwiającymi podejmowanie najbardziej właściwych, opartych na faktach decyzji biznesowych. 

Dostęp do danych ServiceNow za pośrednictwem konektora okazał się dla Siemens Healthineers niezwykle wydajnym i niezawodnym rozwiązaniem, a także znacznym usprawnieniem. Jako że integracja nie obciąża znacząco instancji ServiceNow, nie wpływa na regularne operacje systemu zarządzania danymi przedsiębiorstwa. 

Snowflake Connector for ServiceNow został zbudowany jako natywna aplikacja Chmury Danych przy użyciu zaprezentowanego w zeszłym roku i nadal rozwijanego Native Application Framework firmy Snowflake (obecnie dostępny w wersji private preview), przy wykorzystaniu wbudowanych funkcji bezpieczeństwa i niezawodności. Co ciekawe, warszawscy inżynierowie są pionierami, jeśli chodzi o wykorzystanie frameworka w praktyce, udowadniając jego przydatność dla twórców aplikacji natywnie działających w Chmurze Danych Snowflake. 

 – Opracowanie integracji wymagało globalnego współdziałania z innymi biurami badawczo-rozwojowymi Snowflake, które współtworzą Native Application Framework – zdradza Jakub Puchalski. – Było to w zasadzie działanie pilotażowe, które miało na celu sprawdzić funkcjonalność frameworka. Dzięki temu udało się usprawnić funkcjonowanie różnych jego komponentów, co przyniesie korzyści przyszłym użytkownikom – dodaje. 

Native Application Framework firmy Snowflake umożliwia programistom tworzenie aplikacji opartych o dane i ich monetyzację w ramach Snowflake Marketplace – przestrzeni, która daje dostęp do aktualnych, gotowych do użycia danych, a także usług i aplikacji od blisko 400 dostawców. Konsumenci mogą bezpiecznie instalować i uruchamiać te aplikacje bezpośrednio w swoich instancjach Snowflake, ograniczając konieczność przenoszenia danych. 

Źródło: Snowflake

Zdjęcie: unsplash.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*