Przyszłość i potencjał inwestycyjny Warszawy

Antal wraz Cushman & Wakefield opublikowali właśnie kolejną już, 4. edycję cyklu raportów BEAS – Business Environment Assessment Study – badającą potencjał inwestycyjny polskich miast. Materiały zawierają najnowsze i szczegółowe dane dotyczące: infrastruktury miasta, planowanych inwestycji, potencjału zatrudnienia, dostępu do przestrzeni biurowej, potencjału edukacyjnemu, potencjału biznesowemu, oceny lokalizacji jako miejsca do życia oraz poziomu wsparcia administracji publicznej znajdują się na specjalnym, dedykowanym.

Warszawa jako kluczowe centrum biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej cieszy się uznaniem przedstawicieli biznesu, co potwierdza ocena 7,4/10 dla potencjału zatrudniania specjalistów i menedżerów w mieście. Aż 75% badanych uważa, że poziom zatrudnienia w ich firmie zwiększy się. Najczęściej wzrost ten będzie miał miejsce od 6% do 15% – twierdzi tak 36% respondentów. O tym, że procent całkowitego poziomu zatrudnienia zmniejszy się przekonanych jest tylko 9% badanych.

Warszawa zdecydowanie stanowi miejsce, gdzie potencjał zatrudnienia kadry jest jednym z najwyższych w tej części Europy. Na pytanie w jakich obszarach pracodawcy w Warszawie planują zatrudniać, na prowadzenie wysuwają się działy sprzedaży oraz branża IT. W sprzedaży najbardziej pożądanymi specjalistami są w tym momencie e-commerce specjalistów i digital marketing specjalistów. Cały czas jest zapotrzebowanie na tego typu kompetencje, a kandydaci mają po kilka ofert na stole. Natomiast w branży IT obserwować można wciąż rosnący popyt na programistów znających Java i .NET, DevOpsów, specjalistów ds. Cyberbezpieczeństwa, jak i Cloud Security Engineerów – komentuje Artur Skiba, Prezes Zarządu Antal. 

Raport można pobrać tutaj

Źródło: Antal

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*