Systemy kolejkowe – 5 powodów, dla których warto w nie zainwestować

Elektroniczne systemy kolejkowe rewelacyjnie usprawniają procesy obsługi klientów w miejscach, gdzie istotne jest zapewnienie wysokiego poziomu Customer Experience. W artykule pokażemy, jakie korzyści płyną z zastosowania systemów kolejkowych i sprawdzimy, w jakich branżach najbardziej warto w nie inwestować!

Niektórzy czytelnicy z pewnością pamiętają, gdy stojąc w długich kolejkach, wymieniało się miejscami ze znajomymi czy rodziną, by w wielogodzinnym oczekiwaniu nie spędzić całego dnia. Kolejkowanie w stacjonarnych placówkach rozmaitych podmiotów nadal jest dużym wyzwaniem, jednak obecnie z pomocą przychodzą nowoczesne elektroniczne systemy kolejkowe. Urządzenia usprawniają obsługę kolejek poprawiając Customer Experience.

Klienci firm i instytucji posiadających elektroniczne systemy kolejkowe nie muszą stać w długim oczekiwaniu na obsługę. Kolejkomaty generują unikatowe numery, do których przypisany jest każdy z oczekujących. Klienci mogą w komfortowych warunkach oczekiwać na swoją kolej. Bez stresu. Wśród zalet warto wymienić również rozbudowane możliwości prowadzenia analiz i raportowania na temat tworzenia się kolejek oraz ich obsługi.

W kolejnych sekcjach szerzej omówimy korzyści wynikające z zakupu i montażu elektronicznych systemów kolejkowych. Pokażemy też, w których branżach posiadanie kolejkomatów staje się koniecznością!

1. Systemy kolejkowe znacząco redukują czas oczekiwania klientów w kolejkach

Takie problemy są szczególnie duże na terenie dużych portów lotniczych oraz miejsc, gdzie wymagana jest odprawa podróżnych przez wyjazdem. Systemy kolejkowe rewelacyjnie wspierają personel, zapobiegając tworzeniu się długich kolejek i chaotycznym zachowaniom oczekujących. Obsługa kolejki jest usystematyzowana, dzięki przypisaniu podróżnego do konkretnego numeru i kolejkowaniu przez system.

2. Systemy kolejkowe zwiększają jakość obsługi klientów

Wyższa jakość obsługi klienta kancelarii adwokackiej czy kliniki medycznej? Właśnie takie korzyści niesie za sobą zastosowanie elektronicznych systemów kolejkowych w branży prawniczej oraz medycznej. Takie rozwiązanie nadaje też dodatkowego prestiżu, wnosząc innowacje do procesu obsługi.

Foto, źródło: dasoft.com.pl

3. Elektroniczne systemy kolejkowe poprawiają wydajność oraz komfort pracy pracowników

Sektor publiczny to miejsce, gdzie elektroniczne systemy kolejkowe mogą w znaczący sposób poprawić wydajność oraz komfort pracy pracowników, usprawniając procesy obsługowe. Pracownicy urzędów oraz instytucji państwowych nie muszą zajmować się obsługiwaniem i zapewnieniem porządku w kolejce. Pomaga im system.

4. Niektóre systemy kolejkowe pozwalają klientom na zdalne umówienie wizyty

Zdalne umówienie wizyty w urzędzie miejskim albo placówce medycznej? To duża zaleta, oferowana przez niektóre systemy kolejkowe. W przypadku działów urzędów, cieszących się dużym zainteresowaniem (np. obsługa wydawania dokumentów czy tablic rejestracyjnych) zdalne umówienie wizyty to duże usprawnienie dla petenta. Podobnie w przypadku pacjentów, którzy planują wizytę w placówce medycznej.

5. Elektroniczne systemy kolejkowe pozwalają na statystyczną analizę kolejek

Duże centra obsługi klienta operatorów energetycznych i telekomunikacyjnych to miejsca, gdzie elektroniczne systemy kolejkowe mogą w znaczący sposób wpłynąć na poprawę wydajności procesu obsługi klienta. Wszystko dzięki rozbudowanym funkcjom statystycznej analizy kolejek. Nowatorskie rozwiązania pomagają podejmować lepsze decyzje biznesowe, dotyczące ewentualnej rozbudowy centrów obsługowych i dodania stanowisk obsługi.

Dane statystyczne pochodzący z systemów kolejkomatów elektronicznych takich firm jak Dasoft, umożliwiają też przeprowadzenie efektywniejszej analizy w kierunku ewentualnej rozbudowy sieci biur obsługi klienta. Mając informację na temat liczby petentów, możliwości danej jednostki oraz lokalizacji, z których pochodzą petenci, osoby decyzyjne mogą określić, gdzie najlepiej zlokalizować kolejne biuro, wspierając się systemem kolejkowym.

Jak wybrać odpowiedni system kolejkowy?
Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni system kolejkowy? Jednym z rekomendowanych rozwiązań są systemy kolejkowe Dasoft! Dlaczego polecamy urządzenia wspomnianej marki i na jakie cechy zwrócić uwagę, wybierając kolejkomaty elektroniczne?

  • Tablice informacyjne – duże i kontrastowe, czytelne dla osób w każdym wieku i z wadami narządu wzroku. Właśnie takie powinny być wyświetlacze nad stanowiskami obsługowymi oraz dodatkowe ekrany pomocnicze, informujące klientów i petentów o przypisaniu do stanowiska oraz statusie obsługi i przebiegu kolejki.
  • Urządzenia obsługowe – same kolejkomaty elektroniczne powinny być łatwe w  obsłudze i niezawodne. Zainstalowana drukarka powinna zapewniać czytelne i trwałe wydruki. Sama konstrukcja musi być odporna na  uderzenia mechaniczne, wilgoć, kurz, pył i intensywną eksploatację.
  • Dyspensery biletów – podajniki lub drukarki biletów muszą działać szybko i niezawodnie. W środowiskach obsługowych o dużym zagęszczeniu  każda awaria sprzętu (np. zacięcie papieru) powoduje wzrost niezadowolenia wśród klientów. Dlatego tak ważne jest bezawaryjne działanie sprzętu.
  • Oprogramowanie – software systemu kolejkowego musi umożliwiać łatwą konfigurację systemu i zapewniać dostęp do bieżących analiz oraz raportów, dotyczących jakości obsługi i przebiegu obsługi kolejek.
  • Serwer i baza danych – dobre systemy kolejkowe umożliwiają łatwą integrację danych oraz zarządzanie wieloma stanowiskami kolejkowymi z jednego miejsca.

Ponadto dobry system kolejkowy posiada moduł zdalnego umawiania wizyt. Warto dodać, że systemy kolejkowe Dasoft są zintegrowane z platformą Illusion. Wszystkie dane pochodzące z systemu kolejkowego są w czasie rzeczywistym zapisywane w bazie raportowej. Dzięki temu użytkownik może je z łatwością analizować, dopasowując się do bieżących potrzeb klientów.

Jeżeli poszukujesz dobrego systemu kolejkowego, to skorzystaj z oferty firmy Dasoft i ich nowatorskiego systemu Illusion! Uzyskasz fachowe wsparcie w doborze rozwiązań dopasowanych do konkretnego zastosowania i Twojej branży.

Wszystkie zdjęcia w treści artykułu oraz zdjęcie główne pochodzą ze strony dasoft.com.pl 

Foto, źródło: dasoft.com.pl

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*