Technologia w nowym świecie – jak zaprowadzić harmonię?

Pandemia zachwiała dotychczasowym porządkiem świata, ale też otworzyła drzwi do bezprecedensowych możliwości. Już 21-22 września w ramach konferencji Masters&Robots najbardziej uznani światowi eksperci będą rozmawiać o tym, jak odnaleźć się w nowym ładzie i czerpać ze spójnego połączenia pierwiastków ludzkiego i technologicznego. Wśród prelegentów znajdą się Maye Musk – ekspertka ds. trendów w żywieniu, Andrew McAfeeczołowy ekspert w dziedzinie zmian technologii w biznesie i świecie, Peter H. Diamandis – założyciel Singularity University, Aric Dromi – futurolog i filozof cyfrowy, a także Susan McPherson – ekspertka ds. odpowiedzialności korporacyjnej oraz Refik Anadol – artysta, reżyser i pionier w dziedzinie estetyki inteligencji maszynowej. Obok tematów związanych z automatyzacją, maszynami i sztuczną inteligencją ważne miejsca w dyskusji zajmą zagadnienia dotyczące zdrowia psychicznego oraz zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych. 

Co empatia ma wspólnego z robotami i sztuczną inteligencją? Na czym polega zrównoważone przywództwo? Jak technologie mogą zapobiegać skutkom zmian klimatycznych? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedzi podczas dwudniowej konferencji Masters&Robots, której tegoroczny motyw przewodni brzmi: „The New World Disorder”. Wydarzenie odbędzie się online. Przewidziano różne formuły spotkań, m.in. dyskusje roundtables, spotkania VIP oraz sesje Q&A.

Tematem, który w dobie pandemii szczególnie nabrał na znaczeniu i będzie poruszany również w ramach konferencji, jest zdrowie psychiczne. Społeczeństwa odczuwają negatywne skutki długofalowego stresu, lęku i zachwianego poczucia bezpieczeństwa, a organizacje stają przed wyzwaniami związanymi z zadbaniem o dobrostan pracowników i ich odporność również w wymiarze psychologicznym. Budowanie nowego porządku należy więc zacząć od wielowymiarowego wzmocnienia ludzkiej kondycji oraz relacji interpersonalnych. Lockdowny, izolacja fizyczna i postępująca transformacja cyfrowa przyczyniły się również do rozwoju rozwiązań MedTech, które wpisują się w krajobraz przyszłości. Jak zatem czerpać z nich już dzisiaj i jak wpłyną na społeczeństwa i ich funkcjonowanie?

Konferencja będzie okazją do poruszenia też takich wątków jak deep fake, networking, automatyzacja czy interakcje ludzi i maszyn. Szeroki wachlarz tematów pozwoli uczestnikom zapoznać się z najbardziej bieżącymi trendami i wyzwaniami, a prelekcje prestiżowych postaci świata nauki, biznesu i technologii dostarczą inspirującej wiedzy i rzeczowych wskazówek. Pomogą poznać, zrozumieć i wdrożyć nowoczesne rozwiązania przydatne w postpandemicznej, wymagającej uporządkowania codzienności.

 – Pandemia zmieniła bieg historii, również tej biznesowej. Wiele organizacji miało poczucie, że niespodziewanie znalazło się w chaosie, z którym trzeba sobie jak najszybciej poradzić. W post-covidowej rzeczywistości nadal nie ma pełnego porządku, pojawiają się kolejne wyzwania, a  świat biznesu musi zrobić duży krok do przodu, by nadążyć choćby za postępującą transformacją cyfrową. Konferencja Masters&Robots stwarza unikatową szansę na poszerzenie perspektywy i zdobycie wartościowego know-how. Poruszana tematyka obejmuje wiele bieżących i ważnych wątków, poczynając od środowiska naturalnego i zmian klimatycznych aż po automatyzację i sztuczną inteligencję – komentuje Jowita Michalska, CEO Digital University, organizator konferencji Masters&Robots.

Podczas tegorocznej edycji konferencji pt. „The New World Disorder” wystąpią m.in.    

  • Peter H. Diamandis – Założyciel Singularity University, założyciel i prezes XPRIZE, jeden z „50 największych liderów świata” – według magazynu Fortune
  • Maye Musk – Światowej sławy ekspertka ds. trendów w żywieniu, modelka, przedsiębiorca i autorka bestsellerów
  • Andrew McAfee –  czołowy ekspert w dziedzinie zmian technologii w biznesie oraz na świecie; Autor bestsellerów New York Timesa; współzałożyciel MIT Initiative on the Digital Economy and Principal Research Scientist, MIT Sloan School of Management
  • Poppy Crum – ekspertka w dziedzinie innowacji opartych na technologii i ewolucji człowieka. Adiunkt Uniwersytetu Stanforda, główny naukowiec w Dolby Laboratories, neurobiolog i technolog
  • Susan McPherson –  Ekspertka ds. Odpowiedzialności Korporacyjnej, CEO w McPherson Strategies, Anioł Biznesu (Angel Investor)
  • Aric Dromi – Futurolog, filozof cyfrowy, ekspert ds. przyszłości przemysłu samochodowego
  • Esra’a Al Shafei – aktywistka walcząca o prawa człowieka, założycielka i dyrektorka Majal.org- sieć platform cyfrowych, które wzmacniają głosy zaniżone i zmarginalizowane.
  • Dariusz Jemielniak –  Ekspert Zarządzania Strategicznego i HR w Spółkach Technologicznych, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University, Członek Rady Nadzorczej Fundacji Wikimedia i Escola S.A., Seryjny Przedsiębiorca”
  • Refik Anadol – Artysta, reżyser i pionier w dziedzinie estetyki inteligencji maszynowej

Konferencja Masters&Robots stanowi jedno z najistotniejszych wydarzeń poświęconych transformacji cyfrowej i trendom związanym z nowymi technologiami w tej części Europy. Bogaty program i ekspertyza wielu zaproszonych gości są wartościowym źródłem cennego know-how.

Bilety do nabycia:  https://mastersandrobots.tech/

Źródło: Digital University Sp. z o.o. 

Ilustracja: Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*